Aktuality

U nás se stále něco děje, a to od různých kulturních, po zábavné nebo vzdělávací akce.
Z každé z nich vám přinášíme aktuální informace.

Přehled doporučených učebnic 2024/2025

Doporučené učebnice pro vyšší gymnázium ve školním roce 2024/2025

Provoz kanceláře školy v červenci a srpnu 2024

Provoz kanceláře školy v červenci a srpnu 2024 naleznete v přiloženém souboru.

Smutná zpráva

Dnes ráno jsme se dozvěděli o úmrtí jedné z našich žákyň po krátké těžké nemoci. Je to obrovská tragédie pro rodinu a naši školu. Jsme hluboce zasaženi touto událostí. Naše myšlenky patří rodině pozůstalých a přátel žákyně.
Lenka byla žákyní sexty a bude nám všem velmi chybět. Jsme v kontaktu s jejími rodiči, kteří nás požádali, abychom respektovali jejich smutek a soukromí v tomto těžkém čase.
Vyhasnutí života mladého člověka mimořádně silně zasáhlo každého z nás. Vyrovnat se se ztrátou pomáhá zasaženým žákům i psycholog.
Naše škola zřídila krizový tým a jeho psychologové budou v následujících dnech s námi a budou pomáhat našim zaměstnancům a být oporou našim žákům.

Informace pro uchazeče o vzdělávání

V úterý 26. 3. 2024 jsme všem uchazečům, kteří dle rozhodnutí CERMATu konají přijímací zkoušky na našem gymnáziu, poslali prostřednictvím systému DiPSy vygenerované pozvánky s průvodními informacemi a případně další sdělení. Uchazeči, kteří podali přihlášku hybridně čí papírově, obdrží doporučený dopis, který jsme zaslali také v úterý 26. 3. 2024; případně jsme jim veškeré dokumenty zaslali prostřednictvím DS v úterý 26. 3. 2024.

Německá konverzace s rodilými mluvčími (Kommt mit uns reden)

Ve čtvrtek 7. 3. 2024 jsme navštívili jazykovou školu Tandem, která si pro nás připravila tři konverzační bloky s německými rodilými mluvčími. Ve skupinách jsme postupně hovořili o Německu, cestování a jídle. V příjemném prostředí jazykové školy se všichni zúčastnění něco nového naučili a rozvinuli své konverzační dovednosti.

Konverzační soutěž v německém jazyce 2024

Ve čtvrtek 22. 2. 2024 se v Gymnáziu Elišky Krásnohorské, Ohradní, Praha 4 uskutečnilo obvodní kolo konverzační soutěže v německém jazyce. Naši zástupci Václav Tregler a Linda Kopecká (oba ze septimy) obsadili dělené sedmé místo z celkového počtu 11 účastníků.